Strefa Małego Odkrywcy

Miejsce to przeznaczone jest przede wszystkim dla dzieci w wieku od 3 do 10 lat (czyli przedszkolaków i uczniów młodszych klas szkoły podstawowej), chociaż miewaliśmy również młodszych odkrywców nauki - Strefa Małego Odkrywcy ma kilka stanowisk, w którym dziecko może rozwijać sensorykę (np. piasek kinetyczny czy strefa wody).

Bajkowi przewodnicy - Zmysłek i Majka Pytajka dobrze wiedzą, że dzieci najszybciej uczą się przez zabawę, dlatego oprowadzą maluchy po wszystkich stanowiskach i powiedzą, jak korzystać z przygotowanych dla nich niespodzianek. Jest tam duży zegar, liczydło z koralików oraz labirynty z rur i dźwignia. Zmysłek i Majka pokazując gigantyczne bańki mydlane i iluzje optyczne, rozbudzą w dzieciach ciekawość i dociekliwość, tłumacząc w przystępny sposób skomplikowane zjawiska i pojęcia.

W Strefie Małego Odkrywcy znajduje się pięć obszarów tematycznych: Poznawanie i wiedza, Poznaj swoje ciało, Technika, Świat budownictwa, Energia wody oraz Laboratorium Małego Odkrywcy (LABBAR). Wszystkie doświadczenia i zabawy dostosowane są do możliwości dziecięcego spostrzegania, a przez to dają maluchom możliwość poznawania świata nauki.

Większość stanowisk jest zaprojektowana tak, aby dzieci, które nie potrafią jeszcze czytać, mogły z nich korzystać.

Obszary tematyczne w Strefie Małego Odkrywcy

poznawanie i wiedza

Poznawanie i wiedza

W tej strefie dzieci poznają zjawiska dotyczące barwy i kształtów upływu czasu, a świat matematyki przybliżą im figury geometryczne i liczby. Układanie klocków to nauka? Pewnie! Ułóżcie klocki magnetyczne, które tworzą figury przestrzenne! Zagracie tu w grę polegającą na przeprowadzeniu kuli przy pomocy magnesu przez labirynt - to świetna rozwija koordynację wzrokowo-ruchową. Czeka tu też na Was duże, kolorowe liczydło i wiele innych zabawek logicznych, dzięki którym na pewno nie będziecie się nudzić!

poznaj swoje ciało (3)

Poznaj swoje ciało

Odwiedzając wszystkie stanowiska strefy „Poznaj swoje ciało” poznacie sekrety ludzkiego ciała. Przestrzeń przypomina gabinet lekarski, ale znacznie bardziej przyjazny – znajdziecie tu puzzle z modelem ludzkiego ciała, poznacie Szkielecika, obrazującego części układu kostnego. W naszym ogromnym zębie na wystawie jest sporo próchnicy! Wyleczcie go, i nauczcie się podstaw higieny jamy ustnej! Chory Zmysłek czeka na zdjęcie rentgenowskie – postawcie mu diagnozę niczym prawdziwi lekarze i wyleczcie go, by mógł dalej się bawić!

DSC_6220

Technika

Czy wiecie, co mają ze sobą wspólnego telefon i radio? To wynalazki służące do komunikacji między ludźmi. Rozmawiając z rodzicami - komunikujecie się z nimi. Cały świat oparty jest na komunikacji! Dlatego warto poznać historię i sposób działania urządzeń, dzięki którym dostarczanie informacji stało się łatwiejsze. Poznacie m.in. działanie fali elektromagnetycznej i radiowej oraz zobaczycie, jak wyglądały dawne telefony. Zapewniamy, że nie zmieściłyby się w kieszeni żadnych spodni.

DSC_3402

Świat budownictwa

Poznacie tu prawa fizyki i mechaniki, które miały ogromny wpływ na świat budownictwa. A odbędzie się to wszystko przez zabawę! Lubicie budować wieże z klocków? Przy pomocy żurawia - czyli specjalnego wysięgnika, którym sterujecie samodzielnie, możecie tu zbudować, co tylko przyjdzie Wam do głowy! Wielka piaskownica z magicznym piaskiem rozwinie zdolności manualne i twórcze, ucząc cierpliwości i dokładności. Na kolejnych stanowiskach czekają na Was klocki giganty! Będziecie mogli poczuć się silni jak Herkules!

energia wody (2)

Energia wody

Woda, ruch i wynalazki – tak w skrócie można opisać strefę „Energia Wody”. Rozległy zbiornik, w którym płynąca woda nadaje ruch dla poszczególnych stanowisk to idealne miejsce do nauki przez zabawę. Najmłodsi zapoznają się z przełomowymi wynalazkami cywilizacji, takimi jak akwedukty, śruba Archimedesa i wiele innych!
Pełen kolorów akwen w strefie „Energia Wody” dostosowany jest do każdego wzrostu dziecka, aby wszyscy mogli się dobrze bawić. Na koniec dzieci mogą się dowiedzieć, jak to jest być w środku bańki mydlanej!

labbar (2)

Laboratorium Małego Odkrywcy - Labbar

Wiemy, że najmłodsi mają naturalną ciekawość tego, co ich otacza. Dlatego pomagamy odkrywać naukowe zainteresowania dzieci. Kto wie, może za kilka lat ktoś z Was zostanie doktorem chemii albo fizyki? Już teraz zakładając białe fartuchy i okulary ochronne, możecie poczuć się jak prawdziwi naukowcy! To wszystko jest możliwe w Laboratorium Małego Odkrywcy w Epi-Centrum Nauki!

KLIKNIJ TUTAJ PO WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW

Scroll to Top