Epi-Centrum Nauki na 17. Podlaskim Śniadaniu Mistrzów

Epi-Centrum Nauki na 17. Podlaskim Śniadaniu Mistrzów

W najbliższą sobotę, 22 czerwca, zapraszamy do Ogrodów Pałacu Branickich na 17. edycję Podlaskiego Śniadania Mistrzów. Czeka na Was dzień kulinarnych doznań i fascynujących eksperymentów naukowych!

Organizatorzy wydarzenia pod hasłem "Drogowa mapa smaków" zapraszają w podróż po smakach świata, i my również postaramy się zaserwować trochę smaczków, ale tych naukowych 😉 Przygotowaliśmy dla Was wiele ekscytujących pokazów i eksperymentów, które wprowadzą Was w fascynujący świat nauki.

Przyjdź i spróbuj pysznych dań z różnych krajów świata, a jeśli masz ochotę na trochę nauki i zabawy, to koniecznie odwiedź różowy namiot Epi-Centrum Nauki. Wydarzenie odbędzie sie w godz.  10:00-16:00.

Przygotowaliśmy dla Was moc atrakcji:

  • Eksperymenty z suchym lodem i ciekłym azotem - zobacz, co się stanie, gdy użyjemy tych niezwykłych substancji – efekty są niesamowite i na pewno zapadną w pamięć!
  • Elektryzujące doświadczenia z generatorem Van Der Graaffa i lampą Tesli - przeżyj na własnej skórze, jak działa elektryczność i przekonaj się, jak fascynujące mogą być eksperymenty naukowe.
  • Alko i narkogogle - symulacja wpływu alkoholu i narkotyków na sprawność psychoruchową - załóż gogle i spróbuj wykonać proste zadania. Przekonasz się, jak bardzo substancje te mogą wpłynąć na nasze codzienne funkcjonowanie. Będziesz zaskoczony!

Nie przegap okazji na niezapomniany dzień pełen doznań! Do zobaczenia na największym pikniku kulinarnym w Polsce!

Scroll to Top