WOśP Epi-Centrum Nauki_BPNT_1880x966

Epi-Centrum Nauki wspiera WOŚP: eksperymenty dla całej rodziny!

Epi-Centrum Nauki w Białymstoku, największe centrum popularyzacji nauki w Polsce Wschodniej, przekazuje na licytacje na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 5 SPECJALNYCH BILETÓW RODZINNYCH na zajęcia laboratoryjne, podczas których będzie można poczuć się jak prawdziwy odkrywca.

To już trzeci raz, kiedy Epi-Centrum Nauki włącza się w akcję WOŚP, pokazując swoje zaangażowanie w tę charytatywną inicjatywę, której tegorocznym celem są „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”. Z radością przekazujemy* nasze specjalne bilety rodzinne na licytacje, aby wesprzeć zakup specjalistycznych urządzeń do diagnostyki obrazowej, czynnościowej, endoskopowej, rehabilitacji i torakochirurgii.

Bądźcie częścią tej niezwykłej inicjatywy i razem z nami odkrywajcie fascynujący świat nauki!

Specjalny bilet rodzinny zapewnia:

  • Wstęp na wylicytowane warsztaty dla całej rodziny (do 5 osób).
  • Wykonywanie doświadczeń w towarzystwie osobistego edukatora (w godzinach pracy Epi-Centrum Nauki).
  • Naukę poprzez zabawę i mnóstwo śmiechu!
  • Pamiątkowe zdjęcia z wizyty w Epi-Centrum Nauki (przekazane w formie cyfrowej na wskazaną skrzynkę mailową).

Warunki:

    • Bilet upoważnia do wstępu na wylicytowane zajęcia laboratoryjne maksymalnie dwie osoby dorosłe i troje dzieci.
    • Bilet można wykorzystać do końca czerwca 2024 roku, w dowolnie wybranym terminie, po uprzednim umówieniu wizyty w Epi-Centrum Nauki.

Specjalny bilet
rodzinny na LABBAR

To miejsce pełne zabawy i eksperymentów! Tutaj nauka idzie w parze z zabawą, rozbudzając wyobraźnię i rozwijając umiejętności logicznego myślenia.

Przygotujcie się na cudowne eksperymenty! Razem z dziećmi stworzycie tęczę, nowe barwy, a nawet przygotujecie kolorową, słoniową pastę do zębów! A wszystko to za pomocą bezpiecznych substancji i pod czujnym okiem edukatora.

Stawiamy też na bezpieczeństwo. Zadbamy o to, byście się czuli się u nas komfortowo i bezpiecznie. Zapewniamy materiały ochronne oraz fachowe instrukcje.

Zajęcia odbędą się w Strefie Małego Odkrywcy, potrwają ok. 60 min. i polecane są dla rodzin z dziećmi 5-10 lat.

Specjalny bilet rodzinny
na warsztaty druku 3D

To przygoda z drukiem 3D. Odkryjecie z nami tajniki technologii, która rewolucjonizuje sposób, w jaki tworzymy i rozumiemy świat przedmiotów. Na początku opowiemy czym jest, jak działa i gdzie stosujemy druk 3D w codziennym życiu. Poznamy różnorodność materiałów i technologii druku 3D oraz to, jakie cuda można dzięki niemu tworzyć.

Jednak najwięcej czasu spędzicie na przekształcaniu swoich pomysłów w trójwymiarową rzeczywistość. Otrzymacie narzędzie do pisania w 3D i stworzycie unikalne projekty, które będziecie mogli zabrać ze sobą.

Nauka podczas tych warsztatów jest jak zabawa - odkrywajcie, eksperymentujcie i bawcie się przy tym!

Zajęcia odbędą się na Wystawie Głównej, potrwają 120 min. i polecane są dla rodzin z dziećmi pow. 10 lat.

Specjalny bilet rodzinny
na warsztaty z elektrochemii

Tu zagłębicie się w tajniki nauki i doświadczycie czegoś niezwykłego. Wprowadzimy Was w niesamowity świat elektrochemii, który kryje się za codziennymi zjawiskami!

Odkryjecie kluczowe pojęcia z elektrochemii - prostym językiem, bez skomplikowanych terminów. Zrozumiecie, jak działają elektrochemiczne procesy, które otaczają nas na co dzień. Będziecie mogli samodzielnie przeprowadzić fascynujące eksperymenty. Sprawdzicie, jak woda dzieli się na wodór i tlen, zbudujecie własne ogniwo galwaniczne i odkryjecie, jak mierzyć potencjał elektrochemiczny.

Z nami zrozumiecie naukowe zjawiska i zainspirujecie się do dalszej eksploracji.

Zajęcia odbędą się na Wystawie Głównej, potrwają 90 min. i polecane są dla rodzin z młodzieżą pow. 13 lat.

Specjalny bilet rodzinny na warsztaty sensoryczne

To sensoryczna przygoda z tworzenia plastycznej masy! Razem z dziećmi przeniesiecie się do świata niezwykłych tekstur i kolorów. Zetkniecie się z różnorodnością materiałów, pozwalając dotykowi, wzrokowi i zapachowi prowadzić się przez fascynujący świat doznań. 

Stworzycie spersonalizowanego glutka. Do wyboru mnóstwo kolorów i dodatków. Zrobicie swojego gniotka z mąki i płynu do mycia. Odkryjecie tajemnice cieczy nienewtonowskiej.

Warsztaty te rozwijają umiejętności motoryczne, doskonalą koordynację i precyzję.

Zajęcia odbędą się w Strefie Małego Odkrywcy, potrwają ok. 60 min. i polecane są dla rodzin z dziećmi 5-10 lat.

Specjalny bilet rodzinny
na warsztaty mikroskopowe

Odkryjcie z nami świat niewidoczny gołym okiem! Zapraszamy w podróż w głąb mikroskalowej rzeczywistości, gdzie codzienne przedmioty przyjmują zupełnie nowe, nieznane oblicze.

Zaczynamy od podstaw. Dowiecie się, czym jest mikroskop i jak działa. Poznacie tajemnice tego niesamowitego narzędzia! Będziecie oglądać różne próbki, takie jak liście, owady czy włosy, widząc je w zupełnie nowy, niezwykły sposób.

Krok po kroku nauczymy Was, jak przygotować swoje własne preparaty do badania.To nie tylko nauka, ale i świetna zabawa!

Zajęcia odbędą się na Wystawie Głównej, potrwają 90 min. i polecane są dla rodzin z dziećmi pow. 8 lat.

Chcesz wesprzeć WOŚP, ale nie chcesz licytować naszych biletów? Nie szkodzi, założyliśmy eSkarbonkę - tu można za pomocą szybkich płatności wpłacić dowolną kwotę ⤵️⤵️⤵️

* Bilety zostały sfinansowane ze zbiórki przeprowadzonej wśród pracowników Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego (operatora Epi-Centrum Nauki) i przekazane na licytację charytatywną WOŚP.

Do końca licytacji pozostało:

* Bilet został sfinansowany ze zbiórki przeprowadzonej wśród pracowników Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego (operatora Epi-Centrum Nauki) i przekazany na licytację charytatywną na WOŚP.

Scroll to Top