Epi-Centrum Nauki w liczbach

infografika_3

Oto garść statystyk na podsumowanie 3 lat naszej działalności.

Od otwarcia w dniu 29 sierpnia 2020 r. gościliśmy w naszych progach 125 127 osób. 63% z nich odwiedziło Wystawę Główną, a 37% – Strefę Małego Odkrywcy. Dużym zainteresowaniem cieszył się LABBAR (otwarty w 2022 r.), w którym eksperymentowało 2138 młodych naukowców.

Oprócz naszej stałej oferty zorganizowaliśmy w ciągu tych 3 lat 69 dodatkowych warsztatów projektowych i pokazów laboratoryjnych. Wzięło w nich udział ponad 1400 osób. W bieżącym roku uruchomiliśmy również wystawę czasową „Od piasku do szkła. Historia - technologia - zastosowanie”.

Naszych edukatorów mogliście spotkać podczas wielu różnych wydarzeń, takich jak Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki, Podlaskie Śniadanie Mistrzów czy Noc Muzeów. Od lat gramy również wspólnie z WOŚP. W 2022 r. dołączyliśmy do Stowarzyszenia „Społeczeństwo i Nauka SPIN”, które zrzesza centra popularyzacji nauki z całej Polski.

Jesteśmy szczególnie dumni z nagród, które otrzymaliśmy na przestrzeni tych 3 lat. Głosami publiczności trafiliśmy na Turystyczną Listę Przebojów PR1 i zostaliśmy wyróżnieni w konkursie na Najważniejszą inwestycję 15-lecia prezydentury Tadeusza Truskolaskiego.

Serdecznie dziękujemy za 634 opinie na Mapach Google, gdzie osiągnęliśmy średnią ocenę 4,8.

Oto dane statystyczne w formie infografiki.

infografika
Scroll to Top