Eksperymenty w Ogrodach Branickich

Pękające bańki wypełnione chłodnym suchym lodem, „krzyczące” łyżeczki, dymiące kolorowe ciecze, kurczące się  w ciekłym azocie balony, kruszące się kwiaty, a nawet „mrożone” chrupki- to tylko część eksperymentów, w których braliście udział na naszym stoisku podczas Podlaskiego Śniadania Mistrzów.

Za nami ostatni weekend lata, który spędziliśmy niezwykle intensywnie. Oprócz zwiedzania naszych wystaw, w sobotę 27 sierpnia mogliście nas spotkać w ogrodach Pałacu Branickich podczas Podlaskiego Śniadania Mistrzów. Było gorąco! I nie chodzi tylko o temperaturę powietrza, ale o atmosferę, która „wytworzyła” się wokół naszego stoiska, dzięki Waszemu ogromnemu zainteresowaniu! A my bardzo lubimy dzielić się naszą pasją do odkrywania nauki poprzez doświadczenia. Tych przygotowaliśmy dla Was sporo np. tworzenie pękającej bańki wypełnionej chłodnym suchym lodem, „krzyczących” łyżeczek, dymiących kolorowych cieczy, kurczących się w ciekłym azocie balonów, czy kruszących się kwiatów. Nie zabrakło też chętnych do zjedzenia „zmrożonego” ciekłym azotem chrupka.

Oprócz eksperymentów dużym zainteresowaniem cieszył się mały przyjaciel Majki Pytajki i Zmysłka- Receptorek. Kolejka chętnych dzieci do jego zaprogramowania prawie nie topniała. Robot dzielnie pokonywał wyznaczone trasy i mimo wielu dodatkowych zadań i poleceń (a uwierzcie, musiał naśladować odgłosy tylu zwierząt, że aż trudno zliczyć) zalicza ten dzień do niezwykle udanych 😉

Ci trochę starsi odwiedzający testowali nasze alko i narkogogle, dzięki którym mogli sprawdzić szkodliwe działanie alkoholu i narkotyków na sprawność psychoruchową.

Dziękujemy wszystkim, którzy tego dnia nas odwiedzili. Zachęcamy do eksperymentowania!

Scroll to Top