LABBAR XXL – eksperymentuj w mega skali

Odkryj tajemnice suchego lodu, mrożącego ciekłego azotu oraz innych substancji o widowiskowych właściwościach. Świętuj z nami 2. urodziny Epi-Centrum Nauki w dniach 3-4 września i eksperymentuj w mega skali!

W pierwszy weekend września (3-4.09) Epi-Centrum Nauki w Białymstoku będzie obchodzić już 2. urodziny. W tym roku główną atrakcją urodzin będzie LABBAR XXL, czyli doświadczenia, eksperymenty i warsztaty znane z LABBARU, nowo otwartej w tym roku strefy w Epi-Centrum Nauki, ale w wydaniu XXL! Wydarzenie skierowane jest do dzieci w wieku ok. 6-12 lat wraz z opiekunami. Mile widziana jest też otwarta na poznawanie zjawisk fizycznych młodzież, a nawet dorośli (osoby do 13 roku życia w Epi-Centrum Nauki przebywają pod opieką dorosłego).

Na sali wystaw czasowych zorganizowane zostanie megalaboratorium, w którym rodzice z dziećmi pod okiem doświadczonych edukatorów z Epi-Centrum Nauki będą mogli własnoręcznie wykonać szereg ekscytujących doświadczeń, a następnie wspólnie powtórzyć je w megaskali. Nie zabraknie tajemniczego suchego lodu, mrożącego ciekłego azotu oraz innych substancji o widowiskowych właściwościach.


WSZYSTKIE MIEJSCA ZOSTAŁY WYPRZEDANE.
DZIĘKUJEMY ZA ZAINTERESOWANIE.

W trakcie warsztatów uczestnicy:

  • sprawią, że ciecz w naczyniu będzie zmieniać kolory niczym sygnalizator nad drogowym skrzyżowaniem,
  • stworzą olejowy ogród pełen kolorowych bąbelków,
  • wyprodukują „pastę do zębów”, której ilość starczyłaby do umycia uzębienia największego, lądowego ssaka żyjącego na naszej planecie, czyli słonia,
  • poeksperymentują z niskimi temperaturami – zobaczą, jakie efekty przyniesie wrzucenie kostki suchego lodu do ciepłej wody.

Zajęcia w LABBARZE XXL odbędą się w dwóch turach zarówno w sobotę, jak i w niedzielę. Na każdą turę przewidziano 24 bilety (jeden bilet na dziecko wraz z opiekunem).

Poza tymi specjalnymi zajęciami, w ten urodzinowy weekend można skorzystać ze standardowej oferty Epi-Centrum Nauki. To dobra okazja do zwiedzenia Wystawy Głównej lub Strefy Małego Odkrywcy, dedykowanej dla dzieci w wieku 3-10 lat.

W Epi-Centrum Nauki każdy znajdzie coś dla siebie – od malucha, przez nastolatka, po dorosłego. Na naukę nigdy nie jest za późno… ani za wcześnie!

Kiedy

  • 03.09.2022, godz. 13:15-14:45, 16:15-17:45
  • 04.09.2022, godz. 13:15-14:45, 16:15-17:45

Organizatorzy: Białostocki Park Naukowo-Technologiczny i Epi-Centrum Nauki

Patroni medialni: Portal Miejski Białystok Online

Scroll to Top