Witamy w Epi-Centrum Nauki!

Grafika przedstawia kobietę i chłopaka znajdujacych się w strefie "Idź z Pradem" Epi-Centrum Nauki

To wyjątkowe i pasjonujące miejsce, w którym nauka spotyka się z zabawą, aby rozbudzać Waszą kreatywność i ciekawość świata. Wchodząc do Epi-Centrum, przenosicie się w świat, w którym nuda nie istnieje. Doświadczenia, eksperymenty, nowoczesne technologie, warsztaty – tutaj ciągle coś się dzieje! Poszczególne strefy zostały tak zaprojektowane, aby każdy znalazł coś dla siebie – od malucha, przez nastolatka, po dorosłego. Na naukę nigdy nie jest za późno… ani za wcześnie!

Epi-Centrum Nauki mieści się na terenie Stadionu Miejskiego w Białymstoku, od strony ul. Wiosennej.

Epi-Centrum składa się z 2 odrębnych stref, które zlokalizowane są obok siebie, ale dysponują oddzielnymi wejściami. Pierwsza z nich to Strefa Małego Odkrywcy – kolorowa przestrzeń edukacyjna o powierzchni blisko 600 m2. Tu na zwiedzających czekają przewodnicy – Zmysłek i Majka Pytajka. Miejsce to przeznaczone jest przede wszystkim dla dzieci w wieku od 3 do 10 lat, czyli przedszkolaków i uczniów młodszych klas szkoły podstawowej. W Strefie Małego Odkrywcy znajduje się pięć obszarów tematycznych: Poznawanie i wiedza, Poznaj swoje ciało, Technika, Świat budownictwa, Energia wody oraz Laboratorium Małego Odkrywcy (LABBAR). Wszystkie doświadczenia i zabawy dostosowane są do możliwości dziecięcego spostrzegania, a przez to dają maluchom możliwość poznawania świata nauki.

Druga strefa to Wystawa Główna. To uniwersalna przestrzeń poznawcza, w której każdy, bez względu na wiek, znajdzie coś dla siebie: mali i duzi, dzieci i dorośli, uczniowie i nauczyciele. Wystawa Główna obejmuje powierzchnię 2 670 m2, czyli tyle, ile 50 klas szkolnych. Na jej terenie znajduje się niemal 100 stanowisk doświadczalnych. Nie ma tam ustalonych tras zwiedzania, dzięki czemu każdy może samodzielnie decydować, jaką ścieżką i w jakim tempie będzie się poruszał.

Wystawa Główna obejmuje kilkanaście obszarów tematycznych. Znajdziecie tam stanowiska z dziedzin takich jak: optyka, transport, telekomunikacja, medycyna, automatyka, robotyka, mechanika oraz wiele innych. Rozpoczynając swoją podróż, przeniesiecie się do innego świata – świata nauki przez doświadczanie. Już ponad dwa tysiące lat temu Konfucjusz powiedział: „Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam,  pozwól mi zrobić, a zrozumiem”.

Wystawa Główna obejmuje również 3 laboratoria: robotyki, energetyki i elektromobilności. Tu organizowane są rozmaite zajęcia i warsztaty umożliwiające bezpośredni kontakt z nauką.

W holach obu stref znajdują się również recepcja, kasa, szatnie, toalety i szafki na bagaż.

Z biletem w kieszeni możecie wejść dalej!

Scroll to Top