Poznawanie i wiedza

Myślę, więc jestem!

To zdanie wypowiedział dawno, dawno temu Kartezjusz – wielki filozof, matematyk i uczony, żyjący w XVII wieku. A Wy, o czym najczęściej myślicie? O niebieskich migdałach? To świetnie! W białostockim Epi-Centrum Nauki Wasza kreatywność i wyobraźnia na pewno się sprawdzą. Potrzebna będzie też szczypta uwagi, aby wnikliwie obserwować otoczenie i wykonywać zadania będące częścią wystawy „Poznawanie i wiedza”. Nic się nie martwcie, Zmysłek i Majka Pytajka we wszystkim Wam pomogą! Poznacie zjawiska dotyczące barwy i kształtów, a świat matematyki przybliżą Wam figury geometryczne i liczby.

Układanie klocków to nauka…?

Pewnie! Tym bardziej takich magnetycznych, które tworzą figury przestrzenne. Brzmi niesamowicie, prawda? Jeśli, tak jak Zmysłek lubicie labirynty, koniecznie musicie spróbować przejść przez ten w Centrum! Gra polegająca na przeprowadzeniu kuli przy pomocy magnesu przez labirynt to doskonała zabawa i rozwijanie koordynacji wzrokowo-ruchowej.

Szczęśliwi czasu nie liczą…

Jednak mogą poznać dawne sposoby pomiaru czasu! Zegarek, który tata nosi na ręce, nie zawsze był dostępny. Wcześniej z pomocą przychodziła m.in. klepsydra. A jeśli lubicie liczyć (nie tylko czas), to na wystawie czeka na Was duże, kolorowe liczydło i wiele innych zabawek logicznych, dzięki którym na pewno nie będziecie się nudzić!

To co? Kto pierwszy do Epi-Centrum Nauki, ten lepszy – Zmysłek liczy czas!