Wystawa Główna

Wystawa główna jest bardzo duża i równocześnie uniwersalna.

Duża, bo zmieści się tam jednocześnie aż 200 osób.

O jej uniwersalności świadczy fakt, że każdy, bez względu na wiek, znajdzie coś dla siebie: mali i duzi, dzieci i dorośli, uczniowie i nauczyciele.

Wystawa Główna ma powierzchnię 2 670 m2, czyli tyle, ile 50 klas szkolnych. Sporo, prawda? Na jej terenie znajduje się niemal 100 stanowisk doświadczalnych. Nie ma tam ustalonych tras zwiedzania, dzięki temu każdy będzie mógł samodzielnie zdecydować, jaką ścieżką i w jakim tempie będzie się poruszał.

Wystawa Główna obejmuje kilkanaście obszarów tematycznych. Znajdziecie tam stanowiska z dziedzin takich jak: optyka, transport, telekomunikacja, medycyna, automatyka, robotyka, mechanika oraz wiele innych. Każdy z obszarów wyróżnia się scenografią, która nawiązuje do tematyki w nim prezentowanej. Jak myślicie, który z nich symbolizują koła zębate?

Rozpoczynając podróż wśród stanowisk doświadczalnych, przeniesiecie się do trochę innego świata – świata nauki przez doświadczanie. Już ponad dwa tysiące lat temu Konfucjusz powiedział: „Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam,  pozwól mi zrobić, a zrozumiem”.

Chcemy sprawić, żeby wizyta w Epi-Centrum Nauki na długo pozostała w Waszej pamięci i inspirowała Was do wykorzystania zdobytej wiedzy oraz doświadczeń w życiu codziennym, w pracy, w szkole i podczas zabawy.