Strefa Małego Odkrywcy

Mały może więcej? Oczywiście! I to nie tylko na placu zabaw.

W Epi-Centrum Nauki specjalnie dla najmłodszych stworzyliśmy kolorową przestrzeń edukacyjną. Miejsce to przeznaczone jest przede wszystkim dla dzieci w wieku od 3 do 10 lat, czyli przedszkolaków i uczniów młodszych klas szkoły podstawowej.

Zmysłek i Majka Pytajka dobrze wiedzą, że dzieci najszybciej uczą się przez zabawę, dlatego oprowadzą maluchy po wszystkich stanowiskach i powiedzą, jak korzystać z przygotowanych dla nich niespodzianek. Jest tam duży zegar, liczydło z koralików oraz labirynty z rur i dźwignia. Bajkowi przewodnicy, pokazując gigantyczne bańki mydlane i iluzje optyczne, rozbudzą w dzieciach ciekawość i dociekliwość. I jak zawsze w przystępny sposób wytłumaczą skomplikowane zjawiska i pojęcia.

Zaraz, zaraz, a kogo głaszcze po światełkach Majka Pytajka?

To robocik Receptorek – ulubieniec i pupil głównych bohaterów, który także będzie pomagał dzieciom w nauce przez zabawę i doświadczanie.

W Strefie Małego Odkrywcy znajduje się pięć obszarów tematycznych: Poznawanie i wiedza, Poznaj swoje ciało, Technika, Świat budownictwa, Energia wody oraz Laboratorium Małego Odkrywcy (LABBAR). Wszystkie doświadczenia i zabawy dostosowane są do możliwości dziecięcego spostrzegania, a przez to dają maluchom możliwość poznawania świata nauki.

Zmysłek zdradzi Wam sekret: „Nie musisz umieć czytać, by korzystać z większości stanowisk”!